Hakkımızda

Disleksi; en sık rastlanan öğrenme bozukluğu olmakla birlikte ülkemizde yaklaşık her on çocuktan birinde görülmektedir. Bu durum çoğunlukla fark edilmemekte ve çocuğun hem okul hem de günlük yaşamını olumsuz etkilemektedir.

Peri Danışmanlık olarak 2008 yılından bu yana disleksi nedeni ile okuma bozukluğu ve okuma güçlüğü çeken öğrencilere eğitim vermekteyiz. Disleksi olan çocukların öğrenme seviyeleri farklılık gösterdiği için; öncelikle eğitimin başında öğrencimizin okuma ve anlama düzeyi ile eksik olan yanlarını tespit ediyor, daha sonra belirlenen seviyeye uygun eğitim programını hazırlıyoruz.

Peri Danışmanlık olarak bir ilke imza atıp geliştirdiğimiz özel bilgisayar programımız “Disleksi Pro” ile gerçekleştirdiğimiz eğlenceli eğitimlerimiz sayesinde öğrencilerimiz üzerinde daha kalıcı ve hızlı bir başarı elde ediyoruz. Böylelikle diğer tedavi ve terapi yöntemlerine göre çok daha çabuk ve etkin sonuçlar almaktayız.

 

Unutmayın;

Disleksi; bir hastalık değil, normal ve normalüstü zekâya sahip bireylerin okuma-yazma ve akademik becerileri öğrenirken güçlükler yaşamasına sebep olan bir algılama farklılığıdır.

 

Öyleydi gerçekten de, benim “ev” diye yazdığımı sınıftakiler “ve” diye okuyorlardı. N’leri, P’leri, K’ları ters yazıyorlardı. Herkesin sağ bildiği benim solumdu. Tahtadakileri defterime geçirirken düzeltmeye çalışıyordum. O yüzden gecikiyordum